Popüler Yeniler
Reklamlar

Türkiye'nin kalbi bugün Sözcü Gazetesi için atıyor

CHP, Türkiye Barolar Birliği ve Gazeteciler Sendikası’nın da aralarında bulunduğu çok sayıda kurum ve kuruluş Sözcü Gazetesi için Çağlayan Adliyesi'nde bir araya geldi.

19 Mayıs’ta Sözcü Gazetesi’ne yönelik başlatılan operasyonda gözaltına alınan Mediha Olgun, Gökmen Ulu ve Yonca Yücekaleli bugün Çağlayan Adliyesi’nde ifade verecek. Aralarında CHP, Türkiye Barolar Birliği, Türkiye Gazeteciler Sendikası ve Atatürkçü Düşünce Derneği’nin de bulunduğu çok sayıda siyasi parti, kurum ve sivil toplum kuruluşu da Sözcü’ye destek olmak için Çağlayan Adliyesi’ne geldi. Sözcü Gazetesi avukatı Celal Ülgen’in basın açıklaması öncesi konuşan siyasiler ve STK temsilcileri destek mesajları verdi.

GÖKMEN ULU’NUN BABASI: OĞLUMUN VE ARKADAŞLARININ ARKASINDAYIM

Gözaltındaki Sözcü Gazetesi muhabiri Gökmen Ulu’nun babası Mehmet Ulu, “Oğlumun ve arkadaşlarının arkasındayım. Biz ayaktayız. Hem de dimdik ayaktayız. Atatürkçülüğü savunmayı da daima yapacağız” dedi. Gökmen Ulu’nun kendisi gibi gazeteci olan ağabeyi Oben Ulu da “Dimdik ayaktayız. Ona yapılan yakıştırmaları asla kabul etmiyoruz. Gazetecilik suç değildir. Sözcü susarsa Türkiye susar” diye konuştu.

UĞUR DÜNDAR: SÖZCÜ SUSARSA TÜRKİYE SUSAR

Sözcü Gazetesi yazarı duayen Gazeteci Uğur Dündar “Buraya birçok yerden bize destek vermeye geldiler. Onlar da biliyorlar ki Sözcü susarsa Türkiye susar, onlar da bizi yalnız bırakmıyor. Hayatımız FETÖ’yle mücadeleyle geçti. Kimse FETÖ’den bahsetmezken biz MİT’in FETÖ raporunu yayınladık. Biz şimdi çalıştığımız gazetenin FETÖ’yle alakası olmadığını kanıtlamak zorunda bırakılıyoruz” açıklamasında bulundu.